Przejdź do treści
Strona główna
Dwa duże projekty PPP otrzymały pozytywne decyzje Komisji Europejskiej!

Dwa duże projekty PPP otrzymały pozytywne decyzje Komisji Europejskiej!

  • Data publikacji: 03-02-2020r
  • Sektor: Ochrona środowiska

Dwa duże projekty PPP otrzymały pozytywne decyzje Komisji Europejskiej!

30 stycznia 2020 r. Komisja Europejska wydała dwie pozytywne decyzje zatwierdzające wkład finansowy na rzecz dużych projektów dotyczących budowy spalarni odpadów w Gdańsku i w Olsztynie. Obie inwestycje to przykłady projektów hybrydowych, czyli łączących finansowanie ze środków UE z Partnerstwem Publiczno-Prywatnym.
Celem przedsięwzięcia "Budowa instalacji termicznego przekształcania frakcji energetycznej z odpadów pochodzących z odpadów komunalnych, z odzyskiem energii elektrycznej i cieplnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Olsztynie" jest zapewnienie termicznego przekształcenia frakcji palnej z odpadów komunalnych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego oraz zapewnienie dostaw ciepła mieszkańcom Olsztyna.
Natomiast celem projektu "Budowa zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Gdańsku" jest zlikwidowanie niedoborów istniejącego systemu województwa pomorskiego, regionów północnego, zachodniego i wschodniego w tym miasta Gdańska w zakresie termicznego przekształcania wydzielonej w poszczególnych regionalnych instalacjach przetwarzania odpadów komunalnych frakcji resztkowych odpadów komunalnych w ilości 160 000 Mg/rok oraz produkcja energii elektrycznej i ciepła w wysokosprawnej kogeneracji.  

Więcej na ten temat przeczytasz:
https://www.wnp.pl/energetyka/budowa-elektrocieplowni-w-olsztynie-z-unijnym-dofinansowaniem,369914.html
https://www.pois.gov.pl/strony/wiadomosci/mamy-setna-decyzje-ke-dla-duzego-projektu-realizowanego-z-poiis/