Strona główna

Pełnomocnik ds PPP wyjaśnia!

Pełnomocnik ds PPP wyjaśnia!

Buda-szer-800

 

W lipcu 2019 r.  Waldemar Buda, Wiceminister w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej  został powołany na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Pełniąc tę funkcję jest odpowiedzialny między innymi za działania na rzecz rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego, w tym monitorowanie działań w obszarze PPP realizowanych na terenie Polski, koordynowanie i monitorowanie inwestycji infrastrukturalnych w ramach PPP, a także inicjowanie działań mających na celu popularyzację partnerstwa publiczno-prywatnego.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej realizuje kampanię informacyjno-edukacyjną, której zadaniem jest upowszechnianie tematyki partnerstwa publiczno-prywatnego. W jej ramach powstał między innymi cykl artykułów zatytułowanych „Pełnomocnik Rządu ds. PPP wyjaśnia…”, w których Pan Minister  przybliża czytelnikom konkretne zagadnienia z obszaru partnerstwa publiczno-prywatnego.

Artykuły ukazują się na wielu portalach o tematyce ekonomicznej, prawnej i samorządowej, a także w ogólnopolskich dziennikach drukowanych.

Od stycznia 2021 r. jesteśmy obecni na portalach: rp.pl, infor.pl, strefabiznesu.pl, polskatimes.pl, money.pl, oraz w prasie drukowanej w: Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Gazeta Samorządu i Administracji i w Tygodnikach Lokalnych.

Zapraszamy do lektury artykułów:

Czym jest testowanie rynku w PPP i jak je przeprowadzić? (PDF 401KB)

Czym jest ocena efektywności projektów PPP (PDF 402KB)

Ryzyka w projektach PPP (PDF 394KB)

Czym jest bankowalność projektów? (PDF 405KB)

Jak płacimy za partnerstwo publiczno-prywatne? (PDF 404KB)