Przejdź do treści
Strona główna

Konsultanci PPP w PIFE

W celu upowszechnienia i rozwoju PPP, jako formy realizacji zadań publicznych, od początku 2022 roku, przy Urzędach Marszałkowskich, działają Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich (PIFE). W każdym z szesnastu punktów obecny jest konsultant ds. PPP.   Jego rolą jest wyjaśnienie, czym jest PPP i jakie daje korzyści. Ponadto konsultant PPP może wstępnie przeanalizować możliwości realizacji projektu w formule PPP oraz wskazać ewentualne programy operacyjne, które pozwalają włączyć do projektu finansowanie z Funduszy Europejskich.   Konsultanci PPP świadczą wsparcie zarówno w siedzibach PIFE, jak również poza nimi – w formie warsztatów i szkoleń. Możliwa jest również organizacja spotkań indywidualnych z promotorami projektów oraz w trybie komunikacji elektronicznej.     Serdecznie zapraszamy do korzystania ze wsparcia specjalistów w PIFE!
Województwo
Szczecin - woj. zachodniopomorskie
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin
gpi@wzp.pl 800 34 55 34 lub 515 178 661

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie oraz Lokalny Punkt Informacyjny w Koszalinie pełnią rolę w zakresie udzielania informacji o możliwości dofinansowania projektu, realizacji projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz programów krajowych.

od 1 stycznia tego roku w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Szczecinie pracę rozpoczęli konsultanci ds. Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Formuła hybrydowa umożliwia realizację projektów PPP z wykorzystaniem środków w ramach Funduszy Europejskich. Celem PPP jest świadczenie określonej usługi publicznej przez partnera prywatnego  w oparciu o infrastrukturę publiczną, realizacja projektów w formule PPP pozwoli jednostkom samorządu terytorialnego na:

  • długoterminowe świadczenie usług publicznych,
  • brak wpływu zobowiązań PPP na dług i deficyt publiczny,
  • gospodarowanie środkami publicznymi w sposób celowy, oszczędny, efektywny, racjonalny i dążenie do ograniczenia wydatków,
  • oczekiwanie wysokiej jakości usług za odpowiednie wynagrodzenie.

Pozostając do dyspozycji zapraszamy do kontaktu z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Szczecinie.

Zobacz więcej
Gdańsk - woj. pomorskie

Jesteśmy grupą specjalistów, którzy na co dzień pomagają znaleźć możliwości dofinansowania różnych pomysłów z Funduszy Europejskich (FE), w tym w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP).

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w informowaniu o środkach unijnych i pracy z klientem. Profesjonalizm, szeroka wiedza, empatia i pozytywne nastawienie do klienta to nasza dewiza. 

Osobom zainteresowanym pozyskaniem wsparcia oferujemy możliwość zadania pytania drogą telefoniczną, e-mailową lub poprzez wizyty bezpośrednie w punkcie. Wyjaśnimy, jak wygląda droga starania się o wsparcie – jakie dokumenty przygotować, jak samemu poprawnie wypełnić wniosek, z kim i kiedy się kontaktować, jakie są zasady korzystania z pomocy i jak się potem z niej rozliczyć. Na co dzień prowadzimy spotkania informacyjne, szkolenia, webinaria, lekcje przedsiębiorczości dla szkół ponadpodstawowych, a także udzielamy informacji w terenie w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych. Dodatkowo, dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a także dla przedsiębiorców lub organizacji pozarządowych i samorządów, istnieje możliwość indywidualnego spotkania w uzgodnionym wcześniej miejscu. 

Jesteśmy pierwszym źródłem kontaktu w ubieganiu się o FE. Dzięki nam wielu przedsiębiorców rozwinęło swoją działalność, przedsiębiorczy mieszkańcy Pomorza otworzyli wymarzone firmy, zaś organizacje pozarządowe kontynuują swoje działania dla Pomorzanek i Pomorzan. Współpracujemy ze wszystkimi komórkami w naszym urzędzie oraz licznymi partnerami na terenie województwa oraz kraju.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Zobacz więcej
Olsztyn - woj. warmińsko-mazurskie
ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn
gpiolsztyn@warmia.mazury.pl 89 512 54 82/86

Warmia i Mazury to niezwykły, zielony region i miejsce pełne historii. To właśnie w stolicy Krainy Tysiąca Jezior – w Olsztynie, zlokalizowany jest Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Pracuje tutaj pełna entuzjazmu, wykwalifikowana kadra, która stale śledzi nowinki funduszowe i służy rzetelną informacją dla każdego, kto poszukuje wsparcia z funduszy europejskich. Konsultanci nie tylko informują o warunkach, kryteriach i procedurach uzyskania dotacji, ale także przedstawiają „krok po kroku” proces ubiegania się o dofinansowanie unijne i rozliczenia dotacji. To bardzo cenna pomoc, zwłaszcza dla przyszłych beneficjentów, którym procedury urzędowe na pierwszy rzut oka mogą wydawać się trudne i skomplikowane.

Zapraszamy do naszego biura, gdzie żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi!

 

Zobacz więcej
Białystok - woj. podlaskie
ul. Poleska 89, 15-874 Białystok
ppp@podlaskie.eu 85 66 54 599/ 85 66 54 516

Główną misją Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich jest zapewnienie równego  dostępu do informacji o Funduszach Europejskich dla mieszkańców województwa podlaskiego, którzy szukają finansowego wsparcia dla swoich pomysłów na projekty, w tym w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP).

Konsultanci to grupa specjalistów posiadają długoletnie doświadczenie w informowaniu o środkach z funduszy UE oraz pracy z klientem. Współpracujemy z licznymi partnerami wspierającymi rozwój gospodarczy województwa podlaskiego.

Osoby zainteresowane tematyką funduszy europejskich mogą kontaktować się z  punktem drogą e-mailową, telefoniczną lub poprzez wizyty bezpośrednie. Wyjaśnimy, jak wygląda droga starania się o wsparcie – jakie dokumenty są wymagane, jak poprawnie wypełnić wniosek, z kim i kiedy się kontaktować, jakie są zasady korzystania z pomocy i rozliczenia się z niej.

Organizujemy bezpłatne spotkania informacyjne, szkolenia, webinaria czy lekcje przedsiębiorczości, a także udzielamy informacji w terenie w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych. Dodatkowo, dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a także dla przedsiębiorców lub organizacji pozarządowych  istnieje możliwość indywidualnego spotkania w uzgodnionym wcześniej miejscu. 

Jesteśmy pierwszym źródłem kontaktu w ubieganiu się o FE.

Zapraszamy!

Zobacz więcej
Zielona Góra - woj. lubuskie
Bolesława Chrobrego 1, 65-043 Zielona Góra
infoue@lubuskie.pl 68 45 65 480, 68 45 65 499

Jesteśmy grupą specjalistów, którzy na co dzień pomagają znaleźć możliwości dofinansowania różnych pomysłów z Funduszy Europejskich (FE), w tym w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP).

Konsultacje realizujemy bezpośrednio w Punktach Informacyjnych, jak również telefonicznie i e-mailowo. Klienci mogą też skorzystać z porad w trakcie Mobilnych Punktów Informacyjnych w miejscowościach na terenie województwa lubuskiego (innych niż Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski). Dodatkowo mogą brać udział w spotkaniach informacyjnych i szkoleniach stacjonarnych i/lub online (webinarach). W przypadku rozmów dot. PPP proponujemy również indywidualne konsultacje u klienta.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Zobacz więcej
Poznań - woj. wielkopolskie
al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań
info.fe@wielkopolskie.pl 61 626 72 46; 61 626 61 93

Jesteśmy specjalistami ds. Funduszy Europejskich w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Poznaniu. Udzielamy informacji o możliwościach uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej. Informujemy o ogłaszanych konkursach i realizowanych inwestycjach unijnych. Świadczymy konsultacje na etapie przygotowania oraz wdrażania projektów i inwestycji, realizowanych również w formie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Udzielamy informacji wszystkim zainteresowanym: osobiście, telefonicznie oraz mailowo. Organizujemy dyżury informacyjne w innych miejscowościach. Prowadzimy lekcje o Funduszach Europejskich, spotkania informacyjne, szkolenia i webinary.

Działamy na rynku Funduszy Europejskich od 2009 roku. Od początku współpracujemy z instytucjami zarządzającymi i wdrażającymi Fundusze Europejskie w Polsce. Dzięki nam wiele osób dowiedziało się o ofercie Funduszy Europejskich i skorzystało ze wsparcia na otwarcie działalności, rozwój firmy, czy szkolenia.

Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz więcej
Toruń - woj. kujawsko-pomorskie

Konsultanci pracujący w punktach informacyjnych udzielają informacji o funduszach europejskich,
w tym w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego - w szczególności projektów hybrydowych. Posiadamy wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z klientem. Współpracujemy z licznymi partnerami na terenie województwa oraz kraju. Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną, e-mailową lub poprzez wizyty bezpośrednie w punkcie.

 

 

Zobacz więcej
Warszawa - woj. mazowieckie

Jesteśmy po to, aby wskazać Ci jak się poruszać po świecie Funduszy Europejskich, w  tym w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP).

Możemy odpowiedzieć na Twoje pytania podczas konsultacji bezpośrednich, mailowych, telefonicznych. Prowadzimy też spotkania informacyjne, szkolenia, Mobilne Punkty Informacyjne, Całodzienne Dyżury MPI, czy indywidualne konsultacje u klienta, a także szkolenia online i webinaria.

W ramach każdej z tych aktywności, specjaliści udzielą fachowej i merytorycznej odpowiedzi na nurtujące pytania m.in. w zakresie możliwości uzyskania dofinansowania i procesu aplikowania, a także realizacji i rozliczania projektów. Co ważne, usługi świadczone w ramach PIFE są bezpłatne, a nasze Punkty dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Zobacz więcej
Lublin - woj. lubelskie

Sieć PIFE w województwie lubelskim działa, aby pomagać osobom, które chcą skorzystać lub korzystają z Funduszy Europejskich. Prowadzimy konsultacje (mailowe, telefoniczne lub osobiste), organizujemy szkolenia i spotkania informacyjne. Co ważne, specjaliści PIFE docierają także do mniejszych miejscowości, w których nie ma siedziby punktu. We współpracy z lokalnymi samorządami organizujemy Mobilne Punkty Informacyjne, które pozwalają na bezpośredni kontakt ze specjalistą bez konieczności odwiedzania jednego z punktów stacjonarnych (w Lublinie, Zamościu, Chełmie czy Białej Podlaskiej). W ramach PIFE na wniosek klienta prowadzimy również indywidualne konsultacje, umożliwiające pozyskanie informacji m.in. osobom z niepełnosprawnościami, które chciałyby uzyskać wsparcie z Funduszy Europejskich.  
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z pracownikami Sieci PIFE.

Zobacz więcej
Wrocław - woj. dolnośląskie
Wybrzeże J. Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław
pife@dolnyslask.pl 71 776 95 01

Dolny Śląsk jest jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo regionów Polski, ma również ogromny potencjał turystyczno-rekreacyjny. Chcesz zbudować parking, podnieść efektywność energetyczną budynków użyteczności publicznej, wymienić oświetlenie przy drodze? Masz pomysł na centrum kultury lub ośrodek sportu?

Zapewnij swoim mieszkańcom wysokiej jakości usługi publiczne. Sprawdź czy możesz skorzystać z formuły partnerstwa publiczno-prywatnego przy realizacji inwestycji. Umów się na spotkanie z konsultantami z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Wrocławiu: Urszula Witkowska-Śliwa, Piotr Puczek.

 

Zobacz więcej
Łódź - woj. łódzkie

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w województwie łódzkim świadczą bezpłatne usługi informacyjne dotyczące pozyskania środków z Funduszy Europejskich oraz partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Z usług Punktów Informacyjnych mogą korzystać wszyscy zainteresowani tematyką środków unijnych, w tym przedsiębiorcy, osoby fizyczne, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, czy organizacji pozarządowych. Wiele z nich, dzięki nam, rozpoczęło swoją przygodę z Funduszami. Trwa ona już wiele lat i przynosi szereg korzyści, przyczyniając się do ciągłego rozwoju naszego regionu.

Zainteresowanych tematyką unijną zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bezpośredniego lub poprzez e-mail. Swoje pomysły można skonsultować z nami również poprzez wprowadzony od niedawna komunikator live chat dostępny na stronie internetowej www.rpo.lodzkie.pl. Prowadzimy także bezpłatne spotkania informacyjne (m. in. z tematyki partnerstwa publiczno-prywatnego), w tym w formie webinariów czy dyżury w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych w całym województwie oraz indywidualne spotkania u klienta, uwzględniając potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Aby być jeszcze bliżej Państwa aktywnie prowadzimy oficjalny profil na Facebooku pn. „Łódzkie informuje o funduszach”, gdzie na bieżąco publikujemy informacje o aktualnych konkursach oraz interesujących wydarzeniach, wprowadziliśmy także cotygodniowy cykl postów poświęconych tematyce PPP.

Polecamy również Państwa uwadze stronę internetową poświęconą realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, tj. www.rpo.lodzkie.pl oraz zakładkę pn. „PPP”, gdzie znajdą Państwo aktualności i najważniejsze informacje z dziedziny Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Już dziś zapraszamy do kontaktu, wspólnie rozwiążemy wszystkie funduszowe zagadki!

 

Zobacz więcej
Opole - woj. opolskie
ul. Leona Powolnego 8, 45-078 Opole
info@opolskie.pl 77 44-04-720

W Sieci PIFE w województwie opolskim można uzyskać wsparcie  dot. FE w GPI w Opolu oraz w LPI w Nysie. Zapraszamy do siedziby punktów bądź kontakt telefoniczny lub mailowy. W przypadku rozmów dot. PPP proponujemy też wizyty konsultantów u klienta oraz udział w spotkaniach/szkoleniach.

 

Zobacz więcej
Katowice - woj. śląskie

Na terenie województwa śląskiego funkcjonuje Główny Punkt Informacyjny w Katowicach. Konsultanci Punktu udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości pozyskania Funduszy Europejskich, informują m.in. jak wygląda droga starania się o wsparcie. Wskazują warunki, kryteria i procedury dofinansowania projektu. Od  stycznia 2022 r. wprowadzona została nowa usługa informacyjna w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Pytania do Punktu Informacyjnego można kierować telefonicznie, pisemnie, pocztą elektroniczną lub w formie konsultacji bezpośredniej w punkcie.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Zobacz więcej
Kielce - woj. świętokrzyskie
al. IX Wieków Kielc 4 (parter), 25-516 Kielce
pife.kielce@sejmik.kielce.pl 800-800-440, 41 395-15-20

W Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich z siedzibą w Kielcach, udzielane są konsultacje dotyczące partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

Podczas konsultacji wyjaśnimy, czym jest PPP i jakie daje korzyści. Przeanalizujemy także wstępnie możliwości realizacji projektu w tej formule oraz wskażemy programy operacyjne, które pozwolą włączyć do projektu finansowanie z Funduszy Europejskich.

Konsultanci ds. PPP świadczą wsparcie zarówno w siedzibie PIFE, jak również poza nim, w formie spotkań informacyjnych, webinariów, spotkań indywidualnych, a także mailowo i telefonicznie. 

W województwie świętokrzyskim działają trzy Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich: w Kielcach i Sandomierzu oraz Punkt programu regionalnego w Skarżysku-Kamiennej.

W naszych Punktach każdy zainteresowany dowie się czy może sfinansować swój pomysł z Funduszy Europejskich, jak wygląda proces ubiegania się o dotację a potem jej rozliczenia. Wskażemy również projekty, z których mieszkańcy regionu mogą korzystać, np. jak skorzystać z bezpłatnych kursów i szkoleń, gdzie firma dostanie pożyczkę lub poręczenie finansowaną ze środków unijnych.

W Głównym Punkcie w Kielcach dodatkowo zajmujemy się informacją na temat PPP oraz świadczymy usługi Innopoint.

Nasze aktualności znajdują się na profilu Facebooka „Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie świętokrzyskim”.

Zapraszamy do kontaktu.

 

Zobacz więcej
Kraków - woj. małopolskie

Od blisko 13 lat Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich działa na terenie województwa małopolskiego. Specjaliści informują codziennie o możliwościach wsparcia finansowanego ze środków unijnych nie tylko dla firm i jednostek publicznych, ale również dla osób fizycznych, organizacji pozarządowych czy uczelni wyższych. Nasi eksperci wyjaśniają, jak wygląda cała ścieżka ubiegania się o wsparcie –od przygotowania wniosków o dofinansowanie po rozliczenie projektu.

Od 1 stycznia 2022 r. prowadzimy także doradztwo w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Specjaliści przeanalizują wstępnie możliwości realizacji projektu w tej formule oraz wskażą programy operacyjne, które pozwolą włączyć do projektu finansowanie z Funduszy Europejskich.

Informacje udzielane są w formie stacjonarnej, telefonicznie, mailowo i przez Skype. Dzięki Mobilnym Punktom Informacyjnym mieszkańcy wszystkich gmin województwa małopolskiego mają możliwość skorzystania z bezpośrednich konsultacji blisko swojego miejsca zamieszkania. 

Pracownicy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce charakteryzują się olbrzymim doświadczeniem w pracy z klientem zdobytym zarówno w trakcie konsultacji jak i dzięki prowadzonym szkoleniom, spotkaniom informacyjnym, webinariom czy lekcjom europejskim.  Współpracujemy z zespołami w strukturach urzędu oraz z Instytucjami Wdrażającymi Fundusze Europejskie czy realizatorami projektów na terenie Małopolski.

Dzięki naszej pomocy wielu Małopolan mogło wziąć udział w projektach skierowanych na aktywizację zawodową i społeczną, skorzystać z dofinansowanych szkoleń, kursów i studiów podyplomowych oraz rozwinąć swoje firmy.

Zobacz więcej
Rzeszów - woj. podkarpackie
Al. Ł. Cieplińskiego 4 35-010 Rzeszów
ppp@podkarpackie.pl 17 747 64 15

W dniu 11 kwietnia 2014 r., Województwo Podkarpackie zawarło z Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej umowę dotacji dotyczącą realizacji projektu pomocy technicznej pn. „Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich”. Zgodnie z jej zapisami, w województwie funkcjonuje Główny Punkt Informacyjny w Rzeszowie oraz 5 Lokalnych Punktów Informacyjnych – w Krośnie, Mielcu, Przemyślu, Tarnobrzegu oraz Sanoku. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014–2020. Podmiotem realizującym projekt w strukturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego jest Biuro Informacji o Funduszach Europejskich.

Jesteśmy grupą specjalistów, którzy na co dzień pomagają znaleźć możliwości dofinansowania różnych pomysłów z Funduszy Europejskich (FE), w tym w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP).

Zapraszamy do kontaktu !!!

Zobacz więcej