Jak prawidłowo przygotować projekt PPP, przeprowadzić postępowanie PPP, zarządzać projektem PPP?
Żeby przybliżyć Państwu tematykę partnerstwa publiczno-prywatnego już dziś, zapraszamy do wzięcia udziału w najbliższych wydarzeniach, które odbędą się:
Celem szkolenia jest omówienie – w sposób przekrojowy – najważniejszych zagadnień dotyczących przygotowania i realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. W trakcie szkolenia omówione zostaną podstawowe kwestie dotyczące zasad współpracy w ramach PPP, przygotowania projektów PPP, procedury wyboru partnera prywatnego i zarządzania zawartą umową o PPP. Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do osób, które nie miały dotychczas doświadczenia we wdrażaniu przedsięwzięć publiczno-prywatnych. Szkolenie prowadzone będzie przez mec. Rafała Cieślaka – eksperta ds. PPP oraz przez Alinę Sarnacką, która specjalizuje się w przygotowaniu dużych projektów infrastrukturalnych w ramach PPP, w tym również na rynkach zagranicznych.
Link do rejestracji na szkolenie:
Celem szkolenia jest omówienie zasad i warunków realizacji projektów PPP w zakresie efektywności energetycznej, z uwzględnieniem wymogów tzw. dyrektywy budynkowej i zrewidowanej dyrektywy ws. efektywności energetycznej. Uczestnicy szkolenia uzyskają wiedzę na temat podobieństw i różnic pomiędzy projektami PPP a projektami EPC (Energy Performance Contracting). Ponadto przedstawione zostaną możliwości dofinansowania projektów z zakresu efektywności energetycznej ze środków unijnych oraz krajowych, dedykowanych tego typu przedsięwzięciom. Szkolenie prowadzone będzie przez mec. Rafała Cieślaka – eksperta ds. PPP oraz przez Marka Tobiacellego – eksperta ds. EPC z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.
Rejestracja zamknięta ze względu na ograniczona liczbę miejsc.
Celem szkolenia jest przekazanie aktualnych, praktycznych informacji na temat proceduralnych aspektów realizacji projektów PPP, ze szczególnym uwzględnieniem trybu dialogu konkurencyjnego. W trakcie szkolenia poruszone zostaną problemy dotyczące m.in. ogłoszenia o zamówieniu, oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, przebiegu i formy negocjacji, kryteriów oceny ofert, zamknięcia komercyjnego. Szkolenie prowadzone będzie przez mec. Rafała Cieślaka – eksperta ds. PPP oraz przez mec. Przemysława Kocielskiego, który specjalizuje się w proceduralnych aspektach udzielania zamówień publicznych, w tym w ramach dialogu konkurencyjnego.
Link do rejestracji na szkolenie:
Szkolenie będzie okazją do spojrzenia na projekty publiczno-prywatne z perspektywy ponadlokalnej – zarówno europejskiej, jak też światowej. Omawiane zagadnienia obejmować będą różnice i podobieństwa w podejściu do realizacji projektów PPP w wybranych krajach, narzędzia stosowane do promocji współpracy publiczno-prywatnej za granicą oraz standardy współpracy w ramach PPP na dojrzałych rynkach zagranicznych. Szkolenie prowadzone będzie przez mec. Rafała Cieślaka – eksperta ds. PPP oraz przez Alinę Sarnacką, która specjalizuje się w przygotowaniu dużych projektów infrastrukturalnych w ramach PPP, w tym również na rynkach zagranicznych.
Link do rejestracji na szkolenie:
Szkolenie dotyczyć będzie rzadko poruszanej w przestrzeni publicznej kwestii, obejmującej techniczne aspekty wdrażania projektów PPP. Eksperci omówią zagadnienia dotyczące opracowania programu funkcjonalno-użytkowego, standardów utrzymania infrastruktury oraz jej zwrotu po zakończeniu umowy o PPP; poruszą też praktyczne problemy związane z opracowaniem i negocjowaniem dokumentacji przetargowej w części technicznej, jak również wykonywaniem umowy o PPP. Szkolenie prowadzone będzie przez mec. Rafała Cieślaka – eksperta ds. PPP oraz przez Mirosławę Rybczyńską-Szewczyk, która specjalizuje się w technicznych aspektach realizacji przedsięwzięć PPP.
Link do rejestracji na szkolenie:
Jeśli chcieliby Państwo uzupełnić przed szkoleniem swoją wiedzę z zakresu PPP zapraszamy na szkolenia e-learning dostępne na naszej platformie: pppszkolenia.gov.pl.
Osoby zainteresowane udziałem zachęcamy do wypełnienia formularza oddzielnego dla każdego wydarzenia.
Liczba miejsc na szkoleniu stacjonarnym jest ograniczona!
Szczegółowych informacji w sprawie szkoleń udziela:
p. Joanna Jakubczyk, tel. 22 273 84 39, natomiast korespondencję mailową prosimy kierować na adres: joanna.jakubczyk@mfipr.gov.pl.
Szkolenia są realizowane w ramach projektu „Wsparcie dla beneficjentów polityki spójności w realizacji projektów w formule PPP w latach 2023-2027” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich