Przejdź do treści
Strona główna
Kolejna umowa PPP podpisana!

Kolejna umowa PPP podpisana!

  • Data publikacji: 29-11-2019r
  • Sektor: Efektywność energetyczna

Gmina Mielno rozstrzygnęła postępowanie na wybór partnera prywatnego, który przeprowadzi modernizację energetyczną obiektów użyteczności publicznej. W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) z Gminą Mielno, partner prywatny (spółka IZIM należąca do funduszu BaltCap Infrastructure Fund) przeprowadzi prace remontowe, a następnie będzie odpowiedzialna za utrzymanie budynków. Umowa będzie obowiązywać przez 8 lat.

Prace remontowe we wszystkich czterech obiektach objętych projektem – Szkole Podstawowej przy ul. Lechitów w Mielnie, Szkole Podstawowej przy ul. Nadmorskiej w Sarbinowie, budynku MOPS przy ul. 6 Marca oraz budynku MOSiR przy ul. Słonecznej w Mielnie – obejmą między innymi docieplenie ścian, wymianę okien oraz modernizację instalacji grzewczych. W obiektach zostanie zainstalowane energooszczędne oświetlenie LED oraz panele fotowoltaiczne, co znacznie obniży rachunki za prąd. Dodatkowo, w ramach projektu zostanie wdrożony system zdalnego zarządzania energią, który umożliwi całodobowe zarządzanie, kontrolę i monitorowanie zużycia ciepła i energii elektrycznej w obiektach.

– To niezwykle ważny dzień dla Gminy Mielno, podpisanie tej umowy jest ukoronowaniem czterech lat ciężkiej pracy. To największa umowa w historii gminy ale też największe dofinansowanie projektu z Urzędu Marszałkowskiego. Jesteśmy dumni, że to właśnie my realizujemy pierwszy projekt hybrydowy w województwie zachodniopomorskim. Oczywiście jest to także wielkie wyzwanie - mamy sygnały, że wiele gmin obserwuje nasze poczynania i rozważa  czy iść w nasze ślady. Myślę, że to ważny moment dla rozwoju rynku PPP nie tylko w regionie ale i w Polsce – powiedziała Olga Roszak-Pezała, Burmistrz Mielna.

– Ta inwestycja nie tylko poprawi jakość usług świadczonych w budynkach użyteczności publicznej Gminy, lecz również zmniejszy zużycie energii cieplnej i elektrycznej oraz emisję dwutlenku węgla o ponad 70%. Zakładamy, że nie będzie to jedyny projekt z zakresu efektywności energetycznej realizowany przez nas w Polsce, gdyż przygotowujemy oferty i bierzemy udział w kolejnych tego typu przetargach organizowanych przez polskie gminy – powiedział Šarūnas Stepukonis, partner BaltCap Infrastructure Fund.