Przejdź do treści
Strona główna
 24 maja 2024 r. odbyło się doroczne spotkanie członków Platformy PPP

24 maja 2024 r. odbyło się doroczne spotkanie członków Platformy PPP

  • Data publikacji: 24-05-2024r
  • Sektor: Prawny

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z sytuacją na polskim rynku PPP. Przedstawiliśmy najnowsze informacje nie tylko w zakresie danych, ale też w zakresie najnowszych istotnych wydarzeń, projektów PPP, które obecnie są przygotowywane i realizowane.

Spotkanie było również okazją do prezentacji działań Centralnej Jednostki ds. PPP, związanych z wdrażaniem Polityki PPP 2030.

Kolejnymi tematami były możliwości finansowania projektów EPC, wsparcie projektów miejskich z wykorzystaniem Instrumentu Zielonej Transformacji Miast oraz projektów hybrydowych realizowanych w ramach regionalnych programów operacyjnych.

Oprócz pakietu informacji praktycznych ze sfery finansowania na spotkaniu poświęciliśmy uwagę narzędziom przygotowania projektu, jakimi są wzorcowa Analiza Potrzeb i Wymagań oraz Kalkulator opłaty za dostępność.

Uczestnicy mieli zatem możliwość zdobyć szereg praktycznych informacji, możliwych do wykorzystania w realizacji zadań publicznych.

Wszystkie podmioty publiczne zainteresowane formułą PPP zachęcamy do przystąpienia do Platformy PPP. Więcej informacji nt. prac tego gremium znajdziecie Państwo TUTAJ.