Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


14-06-2017

Konferencja pt. Projekty hybrydowe w perspektywie finansowej 2014-2020

Kategoria: Aktualności | Dotyczy: horyzontalny

14 czerwca 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja poświęcona projektom łączącym formułę partnerstwa publiczno-prywatnego z dofinansowaniem ze środków UE - projektom hybrydowym. Wydarzenie przeprowadzono w ramach projektu „Rozwój  partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce”, współfinansowanego ze środków Programu  Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Głównym celem konferencji była wymiana wiedzy i doświadczeń w obszarze projektów hybrydowych, jak również zaprezentowanie dobrych praktyk.

Tematem wiodącym wydarzenia były krajowe i europejskiej przepisy oraz postanowienia wytycznych Ministra Rozwoju w zakresie projektów hybrydowych, a także doświadczenia wnioskodawcy i instytucji zarządzającej z procesu przygotowania tego typu inwestycji do wdrożenia. Swoje prezentacje wygłosili zarówno przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, jak i goście – Prezydent Miasta Zgierza oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

„ W początkowej fazie przygotowania projektu hybrydowego do wdrożenia, gdy zgłosiło się do nas Miasto Zgierz, wydawało nam się, że stoi przed nami poważne wyzwanie, jednakże po zgłębieniu zagadnienia okazało się, że nie jest to tak trudne. Wystarczyło, że do wzoru umowy o dofinansowanie projektu tradycyjnego wprowadziliśmy kilka dodatkowych paragrafów i to wystarczyło” Marcin Pawlak, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Wydarzenie zakończyła dyskusja, podczas której prelegenci odpowiadali na pytania uczestników. Dodatkowym elementem konferencji były rozmowy kuluarowe, w trakcie których goście mogli wymienić swoje uwagi i spostrzeżenia, jak również nawiązać kontakty.

W konferencji udział wzięło ponad 90 osób – głównie przedstawicieli samorządów oraz instytucji publicznych, w tym działających w ramach systemu wdrażania funduszy UE.

Pobierz plik:

Szczegółowa agenda konferencji (PDF 410 KB)

 

Pobierz prezentacje:

 

DSC_0521_zm

Otwarcie konferencji - Paweł Szaciłło, Dyrektor Departamentu PPP w MR

 DSC_0526_ZM
Uczestnicy konferencji

 

 

Konferencja jest realizowana w ramach projektu:
"Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce" 
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Logotyp Funduszy Europejskich i Unii Europejskiej

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 2008-2018

NSS Unia Europejska