Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Baza Projektów Hybrydowych

Projekt budowy spalarni w Poznaniu

E-przewodnik PPP

Polecane wydarzenia

wrzesień 2014
PWŚCPSN
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
18-09-2014
panele fotowoltaniczne

Rozeznanie rynku na doradztwo z efektywności energetycznej

Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie kompleksowego doradztwa (prawnego, ekonomiczno-finansowego oraz technicznego) dla strony publicznej przy przygotowaniu i realizacji projektu partnerstwa publiczno-prywatnego z sektora efektywności energetycznej. Beneficjentem wyżej wymienionej usługi będzie podmiot publiczny, którego aplikacja zostanie wybrana jako projekt pilotażowy, w ramach naboru projektów ppp z sektora efektywności energetycznej.

więcej
15-09-2014
symbol paragrafu

Legalna definicja projektu hybrydowego

13 września 2014 r. weszła w życie przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Ustawa z 29 sierpnia 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (tzw. ustawa wdrożeniowa). Ustawa wprowadza legalną definicję projektu hybrydowego, tj. projektu realizowanego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego i współfinansowanego z funduszy UE. 

więcej
28-08-2014
panele fotowoltaiczne

Upływa termin naboru projektów PPP z sektora efektywności energetycznej

Uprzejmie informujemy, że zbliża się końcowy termin składania formularzy zgłoszeniowych w ramach organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju naboru projektów PPP z sektora efektywności energetycznej, obejmujących termomodernizację budynków użyteczności publicznej.

więcej
25-07-2014

PPP w ramach funduszy unijnych 2014-2020 tematem konferencji w Olsztynie

23 lipca 2014 r. przedstawiciele Departamentu Wsparcia Projektów Partnerstwa Publiczno-Prywatnego wzięli udział w zorganizowanej przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego konferencji pt. "Uwarunkowania wykorzystania formuły Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w ramach funduszy unijnych 2014-2020". Spotkanie miało na celu zapoznanie przedstawicieli lokalnych samorządów z doświadczeniami w zakresie przygotowania i realizacji przedsięwzięć w formule PPP, ze szczególnym uwzględnieniem perspektyw dla projektów hybrydowych.

więcej
04-07-2014

Zaproszenie do testów rynkowych dla inwestorów finansowych

W związku z prowadzonym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wsparciem projektu pilotażowego w sektorze ochrony zdrowia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego pn. "Budowa nowego szpitala matki i dziecka w Poznaniu" informujemy, że planowane jest przeprowadzenie testowania rynku inwestorów finansowych. Testowanie rynku zostanie przeprowadzone przez konsorcjum InfraLinx Capital, Dentons i Hill International, wybrane do świadczenia usług doradczych związanych z realizacją projektu, z udziałem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Promotora.

więcej
25-06-2014

Nowa publikacja Platformy PPP o tematyce prawnej

Czy konieczne jest stosowanie przepisów ustawy o PPP do wszystkich postępowań (w tym postępowań związanych z projektami hybrydowymi) prowadzonych w trybie ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi, w których realizacja przedsięwzięcia oparta jest na podziale zadań i ryzyk pomiędzy podmiotem publicznym i prywatnym? - odpowiedź na to pytanie można znaleźć w kolejnej analizie prawnej przygotowanej w czerwcu 2014 r. w ramach prac Platformy PPP.  

więcej
24-06-2014

MIiR wspiera rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego

Bezpieczeństwo i rozwój rynków finansowych, wyzwania dla rozwoju rynku kapitałowego, zrównoważone finansowanie infrastruktury oraz zarządzanie wartością przedsiębiorstw to zagadnienia poruszane podczas IV Europejskiego Kongresu Finansowego (EFC). W wydarzeniu towarzyszącym EFC 2014, dotyczącym partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), uczestniczył wiceminister Paweł Orłowski.

więcej
02-06-2014
kolektory słoneczne

Trwa nabór projektów PPP z sektora efektywności energetycznej

Mając na uwadze Plan pracy Platformy PPP na 2014 r. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIiR) ogłasza nabór projektów PPP z sektora efektywności energetycznej dla podmiotów sektora publicznego.  Celem naboru jest analiza i ocena stanu przygotowania projektów na rzecz wyłonienia projektu pilotażowego, który zostanie objęty kompleksowym wsparciem MIiR w procesie przygotowania przedsięwzięcia i wyboru partnera prywatnego.

więcej
29-05-2014

Administracja rządowa i inne jednostki publiczne dostrzegają prorozwojową rolę partnerstwa publiczno-prywatnego

27 maja 2014 r. w siedzibie Sądu Okręgowego w Nowym Sączu odbyło się spotkanie poświęcone wymianie doświadczeń związanych z wykorzystaniem modelu partnerstwa publiczno-prywatnego w projekcie pn. "Budowa budynku Sądu Rejonowego w Nowym Sączu przy ul. Grunwaldzkiej". Przedstawiciele Prokuratury Generalnej i Prokuratur Apelacyjnych wysłuchali prezentacji dotyczących tego przedsięwzięcia, będącego pierwszym projektem PPP na szczeblu rządowym realizowanym przez Sąd Okręgowy pod pieczą Ministerstwa Sprawiedliwości   i wspieranym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w ramach Platformy PPP. 

więcej
26-05-2014
Podpisanie umowy PPP

MIiR finansuje doradztwo dla pilotażowych projektów ppp

Budowa nowego szpitala matki i dziecka w Poznaniu oraz program przebudowy i utrzymania dróg wojewódzkich na Dolnym Śląsku zostały objęte wsparciem doradczym finansowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Odpowiednio 23 i 26 maja 2014 r. zostały podpisane umowy z doradcami w celu zapewnienia kompleksowego wsparcia prawnego, ekonomiczno-finansowego i technicznego dla przygotowania i wdrożenia w modelu ppp dwóch samorządowych projektów. Zawarte umowy finansowane są z Programu Pomoc Techniczna, ich łączna wartość to ok. 5,5 mln zł.

więcej


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

NSS Unia Europejska