Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


02-01-2018

Zakończono etap inwestycyjny w pierwszym rządowym projekcie PPP

Kategoria: Małopolskie , Aktualności | Dotyczy: budynki kubaturowe

Prawie pół roku przed planowanym terminem zakończono prace budowlane nowego obiektu Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Ministerstwo Rozwoju od samego początku realizacji inwestycji wspiera Zamawiającego w charakterze doradcy.

Partner prywatny w projekcie, zaledwie w ciągu 20 miesięcy od wbicia pierwszej łopaty, zakończył etap prac inwestycyjnych. Od 2 stycznia 2018 r. w Nowym Sączu trwa przeprowadzka Sądu Rejonowego do nowej siedziby, o czym szczegółowo Zamawiający informuje na własnej stronie internetowej.

Ministerstwo Rozwoju ma nadzieję, że ta pionierska w skali kraju inwestycja, której realizacja od samego początku przebiega bez zakłóceń, znajdzie swoich naśladowców i przyczyni się do upowszechnienia stosowania  partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Przykład nowosądecki pokazuje, że PPP jest efektywną formą realizacji inwestycji publicznych i z powodzeniem, tam gdzie to zasadne, może być wykorzystywane jako alternatywa dla tradycyjnych zamówień publicznych.

 

 

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 2008-2018

NSS Unia Europejska