Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


02-04-2019

Ósmy numer Biuletynu PPP

Kategoria: Artykuły | Dotyczy: horyzontalny

Zapraszamy do zapoznania się z nowym, wyjątkowym numerem biuletynu PPP poświęconym tematyce PPP w sektorze ochrony zdrowia.

Ósmy numer Biuletynu partnerstwa publiczno-prywatnego jest wyjątkowy. Jego dominującą część stanowią artykuły poświęcone sektorowi ochrony zdrowia. To jeden z sektorów, gdzie występują bardzo duże potrzeby inwestycyjne. Jednocześnie jest to obszar bardzo negatywnie postrzegany przez Polaków, z uwagi na niską jakość usług.

O tym, że partnerstwo publiczno-prywatne może być znakomitym sposobem na finansowanie inwestycji szpitalnych, a następnie utrzymanie i zarządzanie budynkiem oraz opcjonalnie na zapewnienie dodatkowych usług, takich jak dostarczanie posiłków, przewóz chorych, prowadzenie laboratorium i/lub pracowni diagnostycznych oraz – w najbardziej złożonym modelu – świadczenie pełnych usług leczniczych, dowiemy się
z artykułu „Modele PPP w ochronie zdrowia”.

Znajdziemy też praktyczne informacje na temat tego, co zrobić, aby zrealizować udany projekt PPP w ochronie zdrowia, nie popełniając błędów.

Poznamy też szczegóły projektu budowy Szpitala Powiatowego w Żywcu oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kobylnicy. Zapraszamy do lektury!

 

Biuletyn PPP 8/2019 (PDF 3,21 MB)

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 2008-2019

NSS Unia Europejska