Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


19-04-2018

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wspiera kolejne projekty PPP

Projekty pn. „Budowa wysoko energooszczędnych przedszkoli publicznych w Warszawie w miejsce obiektów typu Stolbud Ciechanów” oraz „Zagospodarowanie błoni Stadionu Narodowego w Warszawie” zostały  objęte kompleksowym wsparciem doradczym finansowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W marcu i  kwietniu 2018 r. ruszyły prace przygotowawcze.

W kwietniu 2018 r. rozpoczęto kompleksowe wsparcie doradcze dla kolejnych projektów PPP. Pierwszy z nich to Zagospodarowanie błoni Stadionu Narodowego w Warszawie. Jego promotorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Inwestycja o szacunkowej wartości ponad 1 mld zł, ma polegać na rozbudowie infrastruktury społecznej na terenie błoni Stadionu PGE Narodowego w Warszawie, w tym budowie hali widowiskowo - sportowej, centrum kongresowego, hotelu, infrastruktury towarzyszącej oraz przestrzeni publicznej.

Wsparcie dla drugiego z projektów uruchomiono w marcu 2018 r. Inwestycja dotyczy budowy wysoko energooszczędnych przedszkoli publicznych. Jest realizowana przez  m. st. Warszawa. Nowe placówki powstaną na terenie trzech dzielnic (Bemowo, Targówek, Ursus), a szacowana wartość nakładów inwestycyjnych wynosi ponad 60 mln zł. 

Wsparcie doradców obejmuje szeroki zakres działań doradczych, w tym przede wszystkim wsparcie promotora projektu w przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wybór partnera prywatnego aż do etapu zamknięcia finansowego. Może objąć również sporządzenie dokumentacji niezbędnej do ubiegania się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 2008-2019

NSS Unia Europejska