Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Aktualności

W Aktualnościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego - konferencje, spotkania, publikacje, projekty, również w podziale na sektory (wyszukiwarka).

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12345...7idź do:  
03-09-2018
logo konferencji

Konferencja "Nowa rzeczywistość PPP"

Zapraszamy do udziału w konferencji  pn.: "Nowa rzeczywistość PPP" (18 września 2018 r. na PGE Narodowy w Warszawie). Podczas wydarzenia dowiecie się Państwo, jak #PakietDlaPPP wpływa na rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w naszym kraju.

więcej
Kategoria: Artykuły
Sektor: horyzontalny
10-08-2018

Nowa ustawa pomoże uruchomić inwestycje za kilkadziesiąt miliardów złotych

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyjął rządową ustawę, która ma rozruszać polski rynek partnerstwa publiczno-prywatnego.

więcej
Kategoria: Artykuły
Sektor: horyzontalny
02-08-2018

Tarnów szuka partnera prywatnego

27 lipca 2018 r. zostało opublikowane ogłoszenie w sprawie poszukiwania partnera prywatnego do realizacji projektu pn. Tarnowskie Gniazda Innowacyjnych Specjalizacji (TGIS).

więcej
Kategoria: Artykuły
Sektor: horyzontalny
31-07-2018

Nowe zasady naboru projektów partnerstwa publiczno-prywatnego do wsparcia przez MIiR

Od 1 września 2018 r. zaczną obowiązywać nowe zasady naboru projektów PPP do wsparcia przez doradców zewnętrznych finansowanych z budżetu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

więcej
Kategoria: Artykuły, Aktualności
Sektor: horyzontalny
16-11-2017
kamera

Webinarium dla przedsiębiorców

W ramach cyklu czwartkowych webinariów PARP, 16 listopada 2017 r. o godz. 10.00, odbędzie się webinarium na temat Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Transmisja ON LINE

więcej
28-02-2017
ulotka_MMSP

Cykl szkoleń dotyczących przedsięwzięć z zakresu PPP dla przedsiębiorców

Informujemy o działaniach szkoleniowych w zakresie PPP dla przedsiębiorstw z sektora Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Udział w nim mogą wziąć przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terenie jednego z województw: mazowieckiego,  lubelskiego,  warmińsko-mazurskiego lub wielkopolskiego.

więcej
01-06-2016

Przyszłość ppp w Polsce wiodącym tematem magazynu Forum PPP

W magazynie wśród wielu interesujących artykułów znajdują materiały poświęcone systemowi wsparcia przez administrację centralną formuły partnerstwa publiczno-prywatnego. W rozmowie z Witoldem Słowikiem, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju, nakreślone zostały m.in. planowane działania Ministerstwa w zakresie wsparcia ppp w Polsce, stworzenia nowej polityki rozwoju, jak i zmian prawnych.

więcej
Kategoria: Publikacje
Sektor: horyzontalny
26-02-2016
Okładka Forum PPP

Forum PPP – PPP i fundusze unijne

Redaktorzy Forum PPP zapraszają do zapoznania się z obecnym stanem rynku ppp w Polsce. Jednocześnie zaznaczają, że jedną z przeszkód rozwoju projektów była obawa podmiotów publicznych przed  znacznymi kosztami doradztwa, koniecznego do wdrożenia tego typu przedsięwzięć.

więcej
Kategoria: Publikacje
Sektor: horyzontalny
06-10-2015
Forum_3_30_2015_1

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem magazynu Forum PPP

Najnowsze wydanie Forum PPP prezentuje artykuł dotyczący stosowanych modeli ppp w sektorze ochrony zdrowia oraz zaprasza do zapoznania się z ofertą Banku Gospodarstwa Krajowego. Siemens Finance Sp. z o.o. wymienia i dzieli się doświadczeniami z realizacji przedsięwzięć ppp w obszarze efektywności energetycznej, podobnie swoje doświadczenia wymienia Zarząd Polskich Inwestycji Publiczno-Prywatnych S.A. Zbliża również tematykę obejmującą rewitalizację obszarów miejskich przy wykorzystaniu infrastruktury sektora prywatnego - zamówienia publiczne i ppp a swoboda zawierania umów.

 

więcej
28-05-2015
Forum PPP 2 2015

Nowy numer Forum PPP

Zgodnie z przewidywaniami, pierwsza część roku okazała się o owocna dla rynku PPP. Zawarto pierwszą umowę rządową w obszarze infrastruktury publicznej, która obejmuje zaprojektowanie, sfinansowanie, budowę i utrzymanie budynku Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Projekt ten był wspierany przez MIiR w procesie przygotowania i przeprowadzania postępowań przetargowych. Obecnie, przy wsparciu MIiR, trwają prace nad uzyskaniem finansowania inwestycji.

więcej
Kategoria: Artykuły, Publikacje
Sektor: horyzontalny
26-05-2015

Naucz się o ppp on-line

Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z internetowego kursu  na temat ppp organizowanego przez Bank Światowy i Organizację Narodów Zjednoczonych (UNECE).

więcej
Kategoria: Artykuły
Sektor: horyzontalny
16-03-2015
okładka Forum PPP 1 2015

Nowe wydanie Forum PPP - podsumowanie roku 2014

Wiosna 2015 roku wydaje się przynieść nowe perspektywy dla partnerstwa publiczno-prywatnego. Pierwsze duże projekty wkroczyły w fazę realizacji – warszawskie wiaty przystankowe zmieniają się za sprawą koncesji, podobnie jak krakowskie akademiki mają szansę na drugą młodość dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu.

więcej
Kategoria: Artykuły
Sektor: horyzontalny
19-01-2015
parp_12

12 nr Biuletynu PPP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała kolejny numer Biuletynu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, w którym mowa miedzy innymi o możliwości realizacji projektów hybrydowych w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 oraz o największym w Polsce projekcie hybrydowym - poznańskiej spalarni odpadów.

więcej
Kategoria: Artykuły
Sektor: horyzontalny
15-01-2015
logo Bobolice

Gmina Bobolice poszukuje partnera prywatnego

Gmina Bobolice zaprasza inwestorów prywatnych do zapoznania się z założeniami realizacji przedsięwzięcia pn. "Dom Późnej Starości z zagospodarowaniem terenu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego na terenie Gminy Bobolice".

więcej
Kategoria: Artykuły
Sektor: horyzontalny
16-10-2014
okładka Forum PPP nr 3 (27) 2014

Nowy magazyn Forum PPP poświęcony infrastrukturze społecznej

Współpraca publiczno-prywatna w przedsięwzięciach z zakresu modernizacji i poprawy przestrzeni publicznej jest wiodącym tematem najnowszego magazynu inwestycji publicznych Forum PPP nr 3 (27) 2014 pt. "Infrastruktura społeczna".

więcej
Kategoria: Aktualności, Publikacje
Sektor: horyzontalny
strona:12345...7idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 2008-2019

NSS Unia Europejska