Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Aktualności

W Aktualnościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego - konferencje, spotkania, publikacje, projekty, również w podziale na sektory (wyszukiwarka).

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12...2idź do:  
05-01-2017
Woda z napisem Seminarium PPP

Seminarium PPP w sektorze wodociągów i kanalizacji

20  stycznia 2017 r. Francusko-Polska Izba Gospodarcza oraz Centrum PPP organizują bezpłatne "Seminarium PPP w sektorze wodociągów i kanalizacji", kierowane do przedstawicieli sektora publicznego, jak i prywatnego, zainteresowanych realizacją projektów w formule PPP. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rozwoju.

więcej
28-02-2012
Nowy numer magazynu inwestycji publicznych Forum PPP z okazji konferencji "PPP w gospodarce odpadami i energetyce".

Nowy numer magazynu inwestycji publicznych Forum PPP z okazji konferencji "PPP w gospodarce odpadami i energetyce".

Konferencjii pt. "PPP w gospodarce odpadami i energetyce", która odbyła się 28 lutego 2012 r. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego  w Warszawie, towarzyszyło najnowsze wydanie magazynu inwestycji publicznych Forum PPP poświęcone tej problematyce. Przypomnijmy, że wydarzenie to było drugą z cyklu organizowanych przez Instytut PPP konferencji o zasięgu ogólnopolskim, dedykowanych wybranym sektorom gospodarki w kontekście PPP. Konferencja została objęta honorowym patronatem Elżbiety Bieńkowskiej, Ministra Rozwoju Regionalnego. Jednocześnie ministerstwo było współorganizatorem tego wydarzenia.

więcej
22-02-2012
"Gospodarka odpadami komunalnymi - wyzwania na lata 2012-2013" tematem konferencji w Katowicach

"Gospodarka odpadami komunalnymi - wyzwania na lata 2012-2013" tematem konferencji w Katowicach

15 marca 2012 r. w Katowicach odbędzie się konferencja pt. "Gospodarka odpadami komunalnymi - wyzwania na lata 2012-2013". Głównym tematem konferencji są kluczowe zmiany i wyzwania w gospodarce odpadami komunalnymi oraz przedstawienie perspektyw rozwoju oraz zagrożeń polskiego rynku gospodarowania odpadami w latach 2012-2013 po nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz o odpadach. 

więcej
16-02-2012
Konferencja o tematyce PPP "PPP in CEE 2012" w Londynie

Konferencja o tematyce PPP "PPP in CEE 2012" w Londynie

13 marca 2012 r. w Londynie odbędzie się IV konferencja o tematyce PPP organizowana przez firmę EEL Events Ltd. Wydarzenie to stanowi kontynuację międzynarodowych spotkań, podczas których omawiany jest rozwój i przyszłość projektów infrastrukturalnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

więcej
15-11-2011
"PPP w przestrzeni miejskiej" - pod takim tytułem ukazał sie właśnie nowy numer magazynu inwestycji publicznych Forum PPP

"PPP w przestrzeni miejskiej" - pod takim tytułem ukazał sie właśnie nowy numer magazynu inwestycji publicznych Forum PPP

Nikt nie zaprzeczy, że autostrada czy kolej dużych prędkości zapewniająca połączenia między aglomeracjami jest niezbędna dla rozwoju kraju. Podobnie z dużymi inwestycjami w ochronę środowiska. W tych obszarach współpraca sektora publicznego i prywatnego, szczególnie jeśli towarzyszy jej zaangażowanie środków unijnych, przynosi już pierwsze owoce lub też zapowiada się całkiem obiecująco. Niestety szeroko rozumiana rewitalizacja obszarów miejskich, choć ostatecznie decyduje o jakości życia jej mieszkańców, jest często pomijana w trakcie dyskusji o przedsięwzięciach typu ppp - takim wprowadzeniem opatrzył Bartosz Korbus, redaktor naczelny Forum PPP, najnowszy, 4. tegoroczny numer tego magazynu poswięcony  tematowi "PPP w przestrzeni miejskiej".

więcej
08-11-2011
KTiUZO_141111

Międzynarodowa konferencja "Innowacyjna Gospodarka Odpadami. Aspekty techniczne, ekonomiczne i prawne"

16-18 listopada 2011 r. w Szklarskiej Porębie odbędzie się Międzynarodowa konferencja pn. „Innowacyjna Gospodarka Odpadami. Aspekty techniczne, ekonomiczne i prawne”, organizowana pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki, Rektora Politechniki Śląskiej, wojewodów i marszałków województw: śląskiego oraz dolnośląskiego. Konferencja umożliwi uczestnikom możliwość dokonania przeglądu procesów zagospodarowania odpadów - od technologii mechanicznego ich sortowania i przetwarzania, poprzez technologie biologicznego ich zagospodarowania, do termicznych metod unieszkodliwiania.

Szklarska Poręba, hotel "Szrenica", ul. Turystyczna 29, otwarcie konferencji 16 listopada 2011 r., godz. 15.00

więcej
26-10-2011
Termiczne przekształcanie odpadów komunalnych – warianty instytucjonalne w Europie i szanse dla województwa pomorskiego

Termiczne przekształcanie odpadów komunalnych – warianty instytucjonalne w Europie i szanse dla województwa pomorskiego

14-16 listopada 2011 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja połączona ze zwiedzaniem Zakładu Utylizacji w Gdańsku pt. „Termiczne przekształcanie odpadów komunalnych – warianty instytucjonalne w Europie i szanse dla województwa pomorskiego”, której organizatorami są: Czyste Miasto Gdańsk, Zakład Utylizacyjny Sp. z o.o. w Gdańsku, Związek Miast i Gmin Morskich oraz Fundacja Pro Economicus Construction Club.

więcej
11-10-2011
XI Międzynarodowe Forum Gospodarcze w Gdyni

XI Międzynarodowe Forum Gospodarcze w Gdyni

Polscy i zagraniczni eksperci reprezentujący świat biznesu i nauki spotkają się 14 października 2011 r. w Gdyni na XI Międzynarodowym Forum Gospodarczym.  

więcej
06-10-2011
Rewolucja w systemie gospodarki odpadami komunalnymi szansą dla przedsiębiorców z sektora"

Konferencja "Rewolucja w systemie gospodarki odpadami komunalnymi szansą dla przedsiębiorców z sektora"

6 października 2011 r. w Hotelu InterContinental w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Rewolucja w systemie gospodarki odpadami komunalnymi szansą dla przedsiębiorców z sektora”, której organizatorem jest Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza. Celem konferencji jest przedstawienie perspektyw rozwoju polskiego rynku gospodarki odpadami w kontekście nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2012 r., wprowadzi rewolucyjną zmianę w systemie gospodarki odpadami komunalnymi, przekazując gminom władztwo nad tymi odpadami.

więcej
28-09-2011
Konferencja Systemy gospodarki odpadami - jak skutecznie realizować obowiązki gmin wynikające ze zmiany ustawy o utrzymaniu...

Konferencja "Systemy gospodarki odpadami - jak skutecznie realizować obowiązki gmin wynikające ze zmiany ustawy o utrzymaniu czystości"

3 października 2011 r. w reprezentacyjnych salach krakowskiego magistratu odbędzie się kolejna – trzecia już edycja Konferencji EkoVis poświęcona „Systemom gospodarki odpadami - jak skutecznie zrealizować obowiązki gminy wynikające ze zmiany Ustawy o utrzymaniu czystości”, której organizatorem jest Krakowski Holding Komunalny S.A.

więcej
20-09-2011
Ogólnopolski Kongres Powerpol Utilities - Waste & Water

Ogólnopolski Kongres Powerpol Utilities - Waste & Water

28 września 2011 r. w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się „Ogólnopolski Kongres POWERPOL UTILITIES - Waste & Water”, organizowany przez Europejskie Centrum Biznesu oraz firmę Ernst & Young.

więcej
Kategoria: Aktualności
Sektor: gospodarka odpadami
06-06-2011
Konferencja "Polska i CEE - Projekty Komunalne i Samorządowe"

Konferencja "Polska i CEE - Projekty Komunalne i Samorządowe"

E.E.L. Events Ltd. zaprasza na międzynarodową konferencję pt. Polska i CEE - Projekty Komunalne i Samorządowe, która odbędzie się 17-19 października 2011 r. w hotelu InterContinental w Warszawie. 

więcej
11-05-2011

Spotkanie przedstawicieli Instytucji Pośredniczącej i Instytucji Wdrażajacych priorytety środowiskowe w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko

19-20 maja 2011 r. odbędzie się spotkanie przedstawicieli Instytucji Pośredniczącej i Instytucji Wdrażających środowiskowe priorytety w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dźwirzyno, Hotel Havet, ul. Wyzwolenia 29

więcej
09-05-2011

III Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej, dwóch obecnych i dwóch byłych Komisarzy UE, pięciu ministrów polskiego rządu, blisko 20 sekretarzy i podsekretarzy stanu, przeszło 10 prezydentów polskich miast oraz czołowi europejscy przedsiębiorcy - tak zapowiada się trzecia edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największej imprezy biznesowej w Europie Środkowej, która odbędzie się w 16-18 maja 2011 r. w Katowicach. W obradach Kongresu wezmą udział minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska oraz sekretarz stanu w MRR Adam Zdziebło.

więcej
27-04-2011

"Jak zmniejszyć koszty inwestycji samorządowych - formuła Partnerstwa Publiczno-Prywatnego" - tematem konferencji dziennika Rzeczpospolita

27 kwietnia 2011 r. redakcja dziennika "Rzeczpospolita" zorganizowała w Warszawie konferencję poświęconą tematowi "Jak zmniejszyć koszty inwestycji samorządowych - formuła Partnerstwa Publiczno-Prywatnego". 

więcej
strona:12...2idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju 2008-2019

NSS Unia Europejska